Warto wiedzieć

Warto wiedzieć!!!
Chcesz by Twoje paznokcie były piękne do następnej stylizacji ? Musisz poznać kilka obowiązujących zasad...
 

ZASADY DBANIA O PRZEDŁUŻONE PAZNOKCIE:

  1. Przede wszystkim należy zakładać gumowe rękawiczki przy wykonywaniu wszelkich prac domowych. Detergenty znajdujące się w środkach czyszczących oraz ciągłe moczenie dłoni, źle wpływają na masę.
  2. Należy uważać przy wykonywaniu codziennych czynności. Typowym, bardzo częstym przypadkiem oderwania się, pęknięć, złamań paznokci jest przytrzaśnięcie ich drzwiami od samochodu lub silne pociągnięcie nimi za klamkę. Nie używaj swoich paznokci jako otwieracza do puszek, co również powoduje osłabienie konstrukcji.
  3. Nie majsterkuj przy paznokciach. Oprócz delikatnego przypiłowania wolnego brzegu, nie wolno ruszać struktury paznokcia, gdyż może spowodować uszkodzenie.
  4.  Uszkodzenie paznokcia, naderwanie lub złamanie należy zgłaszać bezpośrednio do stylistki paznokci. 
  5. Używaj bezacetonowch zmywaczy. Aceton rozpuszcza akryl oraz tips. 
  6. Stosuj olejki i kremy pielęgnacyjne, dzięki czemu skóra wokół paznokci będzie delikatna i zdrowa. 
  7. Chcesz usunąć paznokcie zgłoś się do stylistki paznokci! Usuwanie ich domowymi sposobami może doprowadzić do uszkodzenia naturalnej płytki. 
  8. Tipsa który odpadł nie przyklejaj na klej typu ''super glue'', bo możesz zainfekować paznokcia! Naprawa jednego paznokcia u stylistki to koszt rzędu kilku złotych. 
  9. Co 3-4 tygodnie należy paznokcie dopełniać (czas ten jest uzależniony od indywidualnego wzrostu paznokci). 
  10. Masz pytania? Nie szukaj w niesprawdzonych źródłach,bo nie zawsze zawarte w nich informacje są profesjonalne. Zapytaj swoją stylistkę!